Nyt voit maksaa kertalipun myös pankkikortilla sekä laitteilla joihin on lisätty maksukortti, kuten Apple Pay ja Google Pay.
Linja lähtee Lähtöalueelta A ja ajaa Koulukadun kautta Ruukintielle ja Kivistöön, josta linja ajaa Kasperiin Vuoritielle. Vuoritieltä linja ajaa Ruukintietä pitkin Koulukadulle. Vaihdot muille linjoille onnistuvat jo Koulukadulla.
Reitin varrelta löytyy muun muassa Seinäjoen Pesäpallostadion ja Toimintojentalo.
Linja 6L ajetaan lauantaisin sekä myös kesäaikana arkisin maanantai – perjantai kesäaikatauluilla.
1-3 = Ajantasauspysäkki / Lähtöpaikka
Reitti MA – PE: 1 Lähtöalue A Koulukatu, Mannerheiminpuisto – Koulukatu – Kirkkokatu – Ruukintie – Siipipyöränkatu – Kototie – Kasperinviita – Jukolanviita – 2 Vuoritie – Ruukintie – Kirkkokatu – Koulukatu – Torikatu – Alavar Aallon katu – 3 Kauppakatu
1-2 = Ajantasauspysäkki / Lähtöpaikka
Reitti Lauantai: 1 Lähtöalue A Koulukatu, Mannerheiminpuisto – Koulukatu – Kirkkokatu – Ruukintie – Siipipyöränkatu – Kototie – Kasperinviita – Jukolanviita – 2 Vuoritie – Savottatie – Ruukintie – Kirkkokatu – Koulukatu – Torikatu – Alavar Aallon katu – 3 Kauppakatu