Nyt voit maksaa kertalipun myös pankkikortilla sekä laitteilla joihin on lisätty maksukortti, kuten Apple Pay ja Google Pay.
Linja lähtee Koulukadulta Lähtöalueelta D ja ajaa Koulukadun kautta Kirkkokadulle, josta linja jatkaa kohti Simunaa Huhtalantietä pitkin. Simunasta linja ajaa Soukkajoen kautta takaisin keskustaan. Vaihdot muille linjoille onnistuvat jo Koulukadulla.
Reitin varrelta löytyy muun muassa Seinäjoen Lukio, Seinäjoki Areena, Törnävän sairaala-alue ja Kyrkösjärvi.
Linjaa ei ajeta kesäaikana, eikä lauantaisin.
1-2 = Ajantasauspysäkki / Lähtöpaikka
Reitti MA-PE: 1 Lähtöalue D Koulukatu, Kauppatori – Koulukatu – Kirkkokatu – Huhtalantie – Kyrkösjärventie – 2 Uittomiehenkatu – Huhtalantie – Kirkkokatu – Koulukatu – Torikatu – Alvar Aallon katu – 3 Kauppakatu